Samochodem po Krakowie bez tajemnic

News

Odpowiedź na pytanie o to, czy w Krakowie można wynająć samochód, musi być twierdząca. Co więcej, okazuje się, że lista firm świadczących tego rodzaju usługi jest dość długa. Zazwyczaj możemy oczekiwać, że samochód zostanie podstawiony w wybrane przez nas miejsce, choć wymaga to dodatkowej opłaty wynoszącej około 50 złotych. Już choćby dlatego nie zaszkodzi, jeśli dokładnie przejrzymy oferty dostępne w Internecie i wybierzemy tą, która sprawia wrażenie w największym stopniu dostosowanej do naszych potrzeb. Osoby, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na argument cenowy, powinny mieć świadomość tego, że oferty potrafią być zróżnicowane z cenami wahającymi się od 60 do nawet 300 złotych za dobę w zależności od tego, jakiej klasy auto przypadło nam do gustu.

Bardzo często bywa i tak, że dobowy koszt maleje, jeśli decydujemy się na wynajem auta na dłuższy okres. Oczywiście, nie każdy może liczyć na wypożyczenie samochodu. W tym celu należy pojawić się w wypożyczalni z ważnym prawem jazdy i dowodem tożsamości. Często w miejscu tym należy też zostawić kopie wspomnianych dokumentów. Firmy odpowiadające za wynajem samochodów zazwyczaj oczekują również depozytu. Także jego wysokość nie jest stała wahając się w przedziale od 500 do 1000 złotych. Kraków jest miastem dumnym ze swoich starych, zabytkowych dzielnic, trudno więc dziwić się, że miejscy radni podejmują wysiłki, których celem jest uniknięcie ich zakorkowania.

To właśnie dlatego turyści pojawiający się w stolicy Małopolski muszą liczyć się ze strefami ograniczonego ruchu oraz parkowania. Jeśli zatem zamierzamy pojawić się samochodem w ścisłym centrum, musimy pamiętać o tym, że będzie nam do tego niezbędne specjalne pozwolenie. Strefa B jest już dostępna, na jej obszarze kierowców obowiązuje jednak ograniczenie prędkości do 20 kilometrów na godzinę z systemem monitoringu, o którego skutecznym działaniu zdążyło się już przekonać wiele osób. Strefa ta posiada również obszar, gdzie można się poruszać jedynie pieszo i na rowerach.