Kiedy warto wynająć samochód?

News

Wynajem samochodu to usługa, z którą mamy do czynienia coraz częściej. Możemy przecież usłyszeć nie tylko o wynajmie na wakacje, ale również o wynajmie samochodu zastępczego, wynajmie zamiast leasingu, a nawet o wynajmie samochodu dla swoich pracowników. Na rynku systematycznie rośnie zresztą liczba firm świadczących tego rodzaju usługi. Jeszcze kilka lat temu mówiło się o tym, że w Polsce z usług tego typu korzystają przede wszystkim ludzie bardzo bogaci i cudzoziemcy, dziś jednak odchodzimy już od podobnych przekonań. Wynajem to ciekawa opcja między innymi wówczas, gdy jesteśmy ofiarami kolizji drogowej.

Jako poszkodowanym w wypadku przysługuje nam oczywiście prawo do samochodu zastępczego pochodzącego z OC sprawcy kolizji. I tu okazuje się, że większość firm świadczących tego typu usługi wyjątkowo często korzysta z usług wypożyczalni. Co więcej, pracownik wypożyczalni bez problemu podstawi samochód pod wskazany przez nas adres tak, aby brak własnego auta był jeszcze mniej kłopotliwy. A co w sytuacji, w której wakacyjny wyjazd zbliża się wielkimi krokami, a podczas ostatnich przygotowań okazuje się, że na nasz stary samochód nie możemy już liczyć?

W takim przypadku wypożyczalnia jest ostatnią deską ratunku i rozwiązaniem zdecydowanie bardziej produktywnym niż atak gniewu. Innym zastosowaniem wypożyczalni jest próba zaspokojenia potrzeb firmy, w której zwiększa się zapotrzebowanie na nowe samochody. Nie każdy ma w takiej sytuacji ochotę na zaciąganie długoterminowych zobowiązań kredytowych zwłaszcza, że wypożyczalnie mogą nam udostępnić samochód zarówno na miesiąc, jak i na dwa lata. A jednak największą grupą osób wynajmujących samochody pozostają zagraniczni goście oraz pracownicy z innych miast.