Wynajem samochodu robiony z głową.

News

Wynajem samochodu nie jest skomplikowaną sprawą, ale dla większości z nas są to jeszcze niezbadane wody, więc warto jest się przygotować teoretycznie do wizyty w wypożyczalni samochodów, by pamiętać potem o wszystkich najważniejszych kwestiach. Opłata za wynajem Kwestia opłaty za wynajem nie jest skomplikowana. Pracownik firmy powinien nam podać konkretną sumę za wynajem oraz wysokość depozytu, jaki będziemy musieli złożyć na czas korzystania z samochodu. Watro się upewnić, że obie sumy podane nam zostały z uwzględnieniem podatku VAT, co jest zazwyczaj standardem, ale mimo wszystko zdarzają się odstępstwa od tej normy.

Kaucja-depozyt zależy głównie od klasy samochodu, który jest wypożyczany. Jest ona w pełni zwrotna, ale warunkiem tego jest oddanie samochodu w stanie idealnym i uregulowanie wszystkich swoich zobowiązań. Kaucja za samochód klasy A wynosi zwykle kilkaset złotych, ale za C-klasę może to być już suma dochodząca do 2.000 złotych. Czasami pojawia się wymóg, by przynajmniej jedna z tych opłat została uregulowana kartą płatniczą, co stanowi swoiste zabezpieczenie wypłacalności klienta. Jeśli w ten sposób opłacany jest depozyt, wydajemy de facto dyspozycję zabezpieczenia naszych pieniędzy na koncie, co w praktyce nie stanowi żadnych utrudnień czy komplikacji dla nas. Niezbędne dokumenty Wypożyczanie samochodu nie wiąże się z żadnymi specjalnymi utrudnieniami w kwestiach formalnych.

Najważniejsze jest po prostu przedstawienie ważnego dowodu tożsamości, dowodu osobistego lub paszportu, ale może też być prawo jazdy, które samo w sobie też jest niezbędne. W przypadku obywateli USA jest pewien wyjątek, ponieważ muszą oni posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Dokument amerykański nie jest wystarczający. W przypadku, kiedy samochód wynajmowany jest na potrzeby firmowe, konieczne jest oczywiście przedstawienie wszystkich podstawowych informacji pozwalających na identyfikację firmy, czyli zwłaszcza numer KRS, jak również informacje podatkowe i tutaj ważny jest głównie numer NIP.