Wynajem aut - Z innej beczki

News

Trzeba zauważyć, że wypożyczalnie aut mają tak naprawdę sięgającą daleko w przeszłość historię. Już w starożytności wypożyczane były rydwany co można mówić jako prototypach współczesnych wypożyczalni. Pierwsza wypożyczalnia aut powstała w USA w roku 1915. Zdecydował się na jej założenie Joe Saunders, który aby rozpocząć taką działalność przygotował sprzęt mierzący dystans jaki był przejeżdżany samochodem. Pobierał za każdą milę 10 centów co wtedy było oczywiście bardzo wysoką opłatą. Firma jednak szybko się rozwinęła i stała się popularna wśród osób posiadających duże finansowe możliwości. To oczywiście sprawiło, że zaczęła się ona rozwijać także w innych stanach. Z roku na rok mieliśmy coraz więcej nowych agencji tej wypożyczalni na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

W momencie, gdy firma zaczęła się sprawnie rozwijać oczywiście również inne osoby zdecydowały się na rozwój takiej działalność. Zatrzymanie przyniosła II wojna światowa, po zakończeniu której Warren Avis wprowadził zupełnie nową jakość zakładając wypożyczalnie blisko lotnisk i obsługując wracających z wojny żołnierzy. Oczywiście w obecnych czasach przy wypożyczaniu samochodów mamy już wiele zmian. Z wynajmu korzystają ludzie na całym świecie. Wydaje się, że dla wielu turystów właśnie możliwość wynajmu auta to wielkie udogodnienie, które pozwala zobaczyć w czasie wakacji więcej interesujących miejsc. Autem na pewno łatwiej się poruszać i dotrzeć do takich miejsc, które komunikacją nie będą dla nas dostępne. Podobnie jest to usługa wygodna dla biznesmenów, którzy zaraz po opuszczeniu samolotu wsiadają do auta i mogą rozpocząć załatwianie swoich spraw.

Jest to oszczędność czasu a czas jest jak wiadomo niezwykle cenny. W Krakowie wynajem aut zaczął się rozwijać przede wszystkim razem z rozwijającą się tam turystyką. Miasto jest jednym z najpiękniejszych w naszym kraju i cieszy się zainteresowaniem turystów. Jednak również w okolicach Krakowa mamy wiele takich miejsc, które na pewno warto zobaczyć. Dlatego wypożyczają samochód turysta w ciągu paru dni ma możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc. Blisko znajduje się Kopalnia soli, Niepołomice, Ojcowski Park Narodowy czy Zamek w Pieskowej Skale. Można także udać się nieco dalej do Zakopanego. Wypożyczalnie samochodów obsługują nie tylko turystów. W Krakowie mamy także rozwój świata biznesowego i również tacy klienci często pojawiają się w wypożyczalniach aut w stolicy Małopolski.