Zwiedzając okolice Krakowa

News

Kraków to pod względem wielkości i liczby mieszkańców drugie miasto w naszym kraju, które ciągle się rozwija. Jest to bez wątpienia ważne dla Polski centrum kulturalne, gospodarcze, akademickie, ale przede wszystkim centrum o charakterze turystycznym. Przebogate historyczne dziedzictwo Krakowa to czynnik, który sprawia, że z całego świata pojawiają się tutaj turyści, którzy chcą zobaczyć Kraków, dawną stolicę Polski, gdzie jest masa interesujących, godnych uwagi zabytków. Musimy także zwrócić uwagę na to, że Kraków stać się może niekiedy również bazą do wypadów na jeden dzień w okolicach miasta. Małopolska ma naprawdę wiele ciekawych pod kątem turystycznym miejsc, które będzie warto zobaczyć.

Gdy zdecydujemy się wynająć auto nasze możliwości zwiedzania zdecydowanie się zwiększą, ponieważ nie będziemy uzależnieni od drogich i często przepełnionych wycieczek. W okolicach Krakowa mamy rzeczywiście wiele pięknych miejsc, które pod kątem turystycznym mogą wzbudzić zainteresowanie. Wśród nazistowski Obóz w Oświęcimiu, kopalnia Soli w Wieliczce, Wadowice – i dom Jana Pawła II czy sanktuarium na Jasnej Górze. Okolice Krakowa mają między innym świetnie rozwiniętą sieć drogową, dzięki czemu do wszystkich interesujących miejsc będziemy mogli bez większych problemów dotrzeć a to oczywiście ma swoje istotne znaczenie. Blisko znajduje się miedzy innymi jedna z autostrad.

Słynne atrakcje turystyczne niedaleko KrakowaW okolicach miasta mamy kilka parków narodowych, a ten najbliższy znajduje się już około 18 kilometrów od centrum miasta. Chodzi o piękny Ojcowski Park Narodowy. Do Zakopanego. Około 105 km od Krakowa znajduje się również najważniejsze zimowe miasto w naszym kraju a więc Zakopane. Jest to wyjątkowa miejscowość określona jako zimowa stolica Polski. Jeśli w czasie pobytu w Krakowie będziemy się chcieli zdecydować na wynajem samochodu możemy być pewni, że również wypad do Zakopanego stanie się możliwy i będzie warto z takich możliwości skorzystać. W okresie zimowym warto także sprawdzić czy wypożyczalnia będzie nam również gwarantowała w cenie wynajmu opony zimowe. To jak się wydaje kwestia niezwykle istotna, ponieważ z wynajętym autem mamy więcej możliwości poruszania się po całym województwie.